Staff

 

Principal                             Troy Withers

troy.withers@education.wa.edu.au        
 

Deputies                              Julie Pullen

 julie.pullen@education.wa.edu.au    


                                          Brett Mullen 

brett.mullen@education.wa.edu.au    


                                          Kate Mouda-Hughes

Katherine.Mouda-hughes@education.wa.edu.au

                                              

Mgr Corporate Services         Danya Breman

danya.breman@education.wa.edu.au 

 

Admin Officers                    Jennifer Hill

                                         Candy-Lee Crabbe

 

Library Officer                     Kirstin Pages

 

Kindy ECC3                         Belinda Morris                    Connor Lyndon (EA)

                                          Rebecca Boudville

Kindy ECC5                         Shannon Bramley               Lisa Crake (EA)


Pre Primary ECC1                Frances Bosman                  Anrie Oosthuizen (EA)

Pre Primary ECC2                Anissa Hinchcliffe                 Stacey Thomas (EA)

                                                                                   Yolanda Kleynhans (EA)

Pre Primary ECC4                Shannon Richards                Kristy Lazic


Year 1      Room 1               Jessica Bielby

Year 1      Room 2               Candice Eisenkoeck

Year 1      Room 3               Heather Browne

Year 2      Room 4               Karis Beardshaw

Year 1/2   Room 5               Alicia Calder

Year 2      Room 6               Helen Cusworth/Jackie Tomlins

Year 2/3   Room 7               Jacqui Webster

Year 3      Room 8               Renae Johns

Year 3      Room 9               Michelle Fitzgerald

Year 4/5   Room 10             Ekhlas Roumayeh

Year 4      Room 11             Karl Schoeppner

Year 3/4   Room 12             Emma Lee

Year 6      Room 15             Scott Ross

Year 6      Room 16             Linda Willoughby                   

Year 6      Room 17             Sam Gardner

Year 5      Room 18             Dianna Campman-Withers (Mon-Thurs)

                                                                    Rebekah Murphy (Fri)

 

          

Physical Education (PE)       Brooke Argentieri

                                        

Science Teacher                  Helen Osborne

                                 

Music Teacher                     Sue-Ann Scobie


LOTE Teacher                      Stephanie Aguiar


SSP Program Teachers         Flavia Greenland

                                          Michelle Downes

                                                                                                            

EA’s & Special Needs EA’s     Kristy Lazic, Connor Lyndon, Kylie Warland, Jodie Barth, Jeni Hill, Michelle Robinson, Patricia Kiehne, Jodi Bampton, Stacey Thomas, Cynthia May, Shannon Swadling, Shelley Alder, Joelene Kavanagh, Kerryn Ingrey, Kellie Hutton, Tahlia Banks

                                         

                                      


AIEO                                  Kerry Mallard, Natasha Shires


Gardener                            ‘Smurf’


School Nurse                       Belinda Dyson


School Psychologist              Jessica Pokucinski